YouTube

Спонсори&Партнери

 Atlanta Logo

IHF 220Px

fgu

logo2

APVS Logo

SKU Logo

 PressCom Logo

PDFДрукe-mail

Україна готова здобувати медалі

03.07.2013

52-річний Валентин Вакула, новий головний тренер жіночої національної збірної України з пляжного гандболу, і Майя Карбунар, попередній тренер збірної, яка стала асистентом, налаштовані повернути минулу славу назад.  

Коли жіноча національна збірна України перемогла на перших міжнародних змаганнях з пляжного гандболу, Чемпіонаті Європи 2000, який проходив в Італії, а також на Всесвітніх іграх 2001, які проходили у Японії, Вакула був асистентом головного тренера Андрія Портного, а Карбунар була одним із найяскравіших гравців тієї золотої команди.  


Зараз тренерський склад ставить перед собою серйозне завдання на Чемпіонаті Європи з пляжного гандболу, який відбудеться у місті Рандерс (Данія) з 9-го по 14-те липня.

«Завдання-мінімум, яке ми ставимо перед собою у Скандинавії – це квиток на наступний Чемпіонат світу, тобто нам потрібно попасти у першу четвірку».

«Звичайно, ми хочемо повернутися в Україну з головним призом», – сказав Валентин Вакула.

На Чемпіонаті Європи 2011, який проходив у місті Умаг (Хорватія) наша жіноча збірна посіла дев’яте місце, зараз їм потрібно кваліфікуватися зі своєї групи, якщо вони хочуть покращити свій результат у Рандерсі.

«У нашій групі дуже сильні опоненти. Я вважаю, що всі команди приблизно на одному рівні. Кожна дуель буде дуже цікавою. Врешті-решт, я думаю, що багато поєдинків у нашій групі завершуватимуться булітами».

«Я вважаю, що психологічна підготовка є основним фактором успіху в Рандерсі», - зазначив Вакула.

Збірна складається з досвідчених гравців, таких як Ольга Лаюк, Ірина Глібко, Катерина Чумак та Валерія Зоря, а також дебютантів, які прагнуть бути на вершині.  

«Перший етап підготовки проходив під час Чемпіонату України з пляжного гандболу (26-30 червня), у ньому взяло участь сім команд. Змагання відбувалися у місті Скадовськ (Херсонська область)».

«Наша команда, Легіон XXI Київ, в якій грали шість гравців з національної збірної, вперше перемогла у Чемпіонаті України».

З 1 по 5 липня ми разом з чотирнадцятьма гравцями залишимось на тренування у Скадовську, після чого оголосимо список десяти гравців, які ввійдуть у склад жіночої національної збірної», - каже Вакула.

Ольга Лаюк, капітан жіночої збірної України, член національної збірної вже понад десять років, очікує на кращий результат, ніж був у Хорватії два роки тому.

«Перш за все, ми хочемо отримати кваліфікацію на Чемпіонат світу 2014, але я буду дуже задоволена й медаллю».

«У нас дуже сильна група, в якій Хорватія, Норвегія, Угорщина, Польща та Росія. Така компанія набагато складніша, ніж у групі B. Я думаю, що нам треба побороти Польщу у двох раундах».

«На мою думку, усі фаворити чемпіонату, Хорватія, Угорщина та Норвегія, зібралися у нашій групі. Тому кожна гра буде дуже важливою і ми намагатимемось дійти до наступного раунду», - каже Лаюк.

У групі A на Чемпіонаті Європи з пляжного гандболу 2013, Україна змагатиметься з Норвегією і Хорватією (9 липня), Росією та Польщею (10 липня), а також Угорщиною (11 липня). Найкращі чотири команди гратимуть у чвертьфіналі.

Попередній склад жіночої збірної України на Чемпіонат Європи з пляжного гандболу 2013:

Дарія Матвієнко, Яна Сітенко, Єлизавета Гілязетдінова, Алла Шейко, Вікторія Бельмас, Ксенія Проценко, Анастасія Метельська, Ірина Стельмах, Іванна Мигович, Валерія Зоря, Ольга Лаюк, Ірина Глібко, Катерина Чумак, Юлія Андрійчук.


Інформація про Чемпіонат Європи

Чемпіонат Європи з пляжного гандболу 2013 відбудеться у місті Рандерс (Данія) з 9-го по 14-те липня 2013 року.

Вхід на спортивний майданчик для глядачів – безкоштовний.

Обидва чемпіони Європи як серед чоловічих, так і серед жіночих команд, які відстоюватимуть свій титул цього року – з Хорватії.

Більш детальну інформацію можна отримати на офіційному сайті змагань - http://www.dhf.dk/Aktiviteter/ebhc2013, також ви можете стати фаном сторінки ЄГФ по пляжному гандболу у мережі Facebook - https://www.facebook.com/europeanbeachhandball

ТЕКСТ: Ігор Грачов / кореспондент

Фото: Jozo Cabraja / ЄГФ

/